Cena Bitcoin próbuje ponownie wejść do byczego wzoru wznoszącego się w trójkącie, który wyszedł z ostatniego piątku, 21 sierpnia, gdy składnik aktywów odkrył 500 dolarów w ciągu 24 godzin.

To poprzednie kluczowe wsparcie, które pomogło podeprzeć Bitcoin Rush ponad osiem razy od 28 lipca 2020 roku, obecnie działa jako silny opór na 4-godzinnym wykresie i jest zapobieganie byki z przekroczeniem poziomu 11.800 dolarów.

Patrząc na całkowity limit rynku kryptograficznego, wydaje się, że właśnie ustanowiliśmy nowy dolny haj na 369 miliardów dolarów, zgodnie z danymi na temat Coinmarketcap, a teraz mamy zamiar rozpocząć kolejny etap w dół. To zdecydowanie sugeruje, że w ciągu tego tygodnia pojawi się więcej niedźwiedzich aktywności, chyba że znaczący wolumen wzrośnie i złamie kolejny krytyczny opór.

BTC: Poziomy cen do obserwacji w perspektywie krótkoterminowej

Wspomniany wyżej opór za 11.800 dolarów okazuje się trudny do pokonania dla byków śróddziennych już teraz.

50 EMA (niebieska linia na poniższym wykresie) zabezpiecza obecnie cenę przed dalszym spadkiem, ale jeśli presja na sprzedaż będzie się utrzymywać przy obecnym trendzie wzrostowym, możemy zaobserwować odwrócenie cen poprzez 100 EMA (czerwona linia) i w kierunku głównej strefy wsparcia poniżej (zielona) przy cenie 11.400 dolarów.

Bitcoin odwiedził ostatnio ten konkretny poziom w ostatnią sobotę 22 sierpnia i był w stanie silnie odbić się po zanurzeniu się w regionie wyprzedaży na 4-godzinnym RSI (żółte kropki). Prawdopodobnie spowodowałoby to odkupienie dużej liczby botów handlowych do Bitcoinu i pomogło zainicjować nowy trend wzrostowy.

To powinno działać jako silne wsparcie ponownie, jeśli ceny są wymuszone z powrotem podczas wewnątrztygodniowej sesji handlowej.

Patrząc jednak poniżej tego wsparcia, mamy drugą dużą strefę wsparcia wokół psychologicznego poziomu 11 tys. dolarów i wsparcie bloku zleceń pomiędzy 10.260 a 10.160 dolarów. Jeśli widzimy, że ceny drastycznie spadają do tej strefy, powinniśmy również uważać na utrzymującą się, niewypełnioną lukę CME poniżej 9 925 USD – 9 665 USD.

Z byczej strony, jeśli ceny przełamią obecny opór nachylenia, wtedy obszar 11 940 dolarów wyróżnia się jako prawdopodobny cel cenowy przed bardzo ważnym poziomem 12 000 dolarów. Stamtąd 12.400 i 12.800 dolarów nadal będą głównymi celami biegów byków.

Całkowity kapitał rynkowy: 380 miliardów dolarów

Kapitał rynkowy Bitcoinów: 216 mld USD

Dominacja Bitcoinów: 56.9%

*Data Coingecko.

Comments are closed.